Przejdź do menu głównego. Przejdź do nawigacji strony. Przejdź do treści strony.

Pacjent


Serwis „Pacjent w badaniach klinicznych”

Mając na uwadze troskę o komunikację z Pacjentami i ciągłe podnoszenie świadomości na temat badań klinicznych w społeczeństwie, Agencja Badań Medycznych zrealizowała film promujący serwis Pacjent w Badaniach Klinicznych. Głównymi adresatami spotu są obecni lub przyszli Pacjenci – potencjalni uczestnicy badań klinicznych oraz pracownicy służby zdrowia mający z nimi bezpośredni kontakt. Jego powstanie było możliwe dzięki owocnej współpracy z doświadczonymi Partnerami serwisu, którzy znają potrzeby najważniejszych beneficjentów systemu opieki zdrowotnej i na bieżąco dzielą się swoimi kompetencjami i aktualnymi spostrzeżeniami. Forma materiału umożliwia efektywne dotarcie do grupy docelowej, a planowane rozpowszechnienie m.in. w mediach społecznościowych oraz publikacje podczas seminariów i konferencji zapewnią odpowiednie zasięgi.

Promocja serwisu wynika z potrzeby krzewienia wiedzy na  temat badań klinicznych wśród pacjentów i ich rodzin. Sam serwis jest projektem o charakterze edukacyjnym, którego celem jest dostarczenie w przystępny dla odbiorcy sposób sprawdzonych, rzetelnych informacji oraz  obalanie popularnych mitów na temat badań klinicznych. Użytkownicy strony lub odwiedzający profil Pacjent w badaniach klinicznych na portalu Facebook, mają możliwość zapoznania się z najważniejszymi z punktu widzenia Pacjenta danymi dotyczącymi prowadzenia badań, specyfiką i korzyściami wynikającymi z udziału w badaniach czy ciekawostkami technologiczno-medycznymi.

Serdecznie zachęcamy do  obejrzenia filmu promującego serwis oraz odwiedzenia strony https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/ i https://www.facebook.com/pacjentwbadaniach/.Spotkanie informacyjne dla pacjentów

Serdecznie zapraszamy na darmowe spotkania online prowadzone z myślą o pacjentach. Organizowane przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z Ambasadorami Badań Klinicznych. Więcej informacji na stronie https://badaniakliniczne.io.gliwice.pl/?p=163.

napis spotkanie informacyjne dla pacjentów z ambasadorami badań klinicznych 12.04.2022 r. o godzi. 18-00-19:00, zdjęcia osób oraz QR-code prowadzący do strony rejestracji na spotkanie.

Serwis „Pacjent w badaniach klinicznych”

Szanowni Pacjenci,

uprzejmie informujemy, że Agencja Badań Medycznych wraz z Partnerami w ramach działalności serwisu Pacjent w Badaniach Klinicznych, stworzyła folder informacyjny o badaniach klinicznych skierowany do pacjentów. Pacjenci mogą  dowiedzieć się z niego m.in. czym są badania kliniczne i w jakim celu się je wykonuje, jakie są prawa i obowiązki uczestnika badań klinicznych, jak wygląda ścieżka substancji badanej przed zarejestrowaniem na rynku jako lek oraz kto czuwa nad bezpieczeństwem innowacyjnych terapii. Informacje zostały przedstawione w sposób przyjazny i jasny dla pacjenta, zaś sam folder można pobrać w formie elektronicznej. 

Zachęcamy do odwiedzania serwisu https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/Poradnik dla rodziców
„Twoje dziecko w badaniach klinicznych”

Szanowni Państwo,

Dział Edukacji i Jakości w Badaniach Klinicznych w ramach działań edukacyjnych projektu Pacjent w badaniach klinicznych opracował Poradnik dla rodziców pt. „Twoje dziecko w badaniach klinicznych”, stanowiący źródło wiedzy, praktycznych informacji, ale również będący wsparciem dla rodziców/opiekunów prawnych rozważających udział swojego dziecka w badaniu klinicznym. W poradniku znajdziemy informacje przeprowadzające nas krok po kroku przez wszystkie nasuwające się pytania i wątpliwości dotyczące badań klinicznych, m.in. aspekty związane z wyszukiwaniem badania klinicznego, prawa i obowiązki uczestnika badania, a także wskazówki ułatwiające rozmowę z dzieckiem o udziale w badaniu.

Poradnik jest interaktywny. W poradniku są podlinkowane następujące elementy:

  • kliknięcie w odpowiednie rozdziały spisu treści przekierowuje do właściwego slajdu,
  • na każdej stronie jest możliwość powrotu do spisu treści (mała strzałka po prawej stronie na dole),
  • w jednym miejscu jest odniesienie do treści w innej części poradnika,
  • podlinkowane są adresy stron internetowych, logotypy Pacjenta w badaniach klinicznych oraz logotypy Partnerów projektu (po kliknięciu można się przenieść na stronę internetową).


Karta praw i obowiązków
uczestnika badania klinicznego

Agencja Badań Medycznych wraz z partnerami serwisu Pacjent w badaniach klinicznych opracowała kartę praw i obowiązków uczestnika badania klinicznego. Niniejsza broszura pomoże zrozumieć najważniejsze informacje na ten temat. Rzetelna wiedza na temat swoich praw sprawia, że pacjenci uczestniczą w badaniu z większą świadomością oraz zaufaniem.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w karcie.

https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/2253,Karta-praw-i-obowiazkow-uczestnika-badania-klinicznego.html


Pytania pomocne w podjęciu decyzji
o udziale w badaniu klinicznym

Szanowni Państwo!

Agencja Badań Medycznych opracowała broszurę pn. „Pytania pomocne w podjęciu decyzji o udziale w badaniu klinicznym” Broszura powstała na podstawie warsztatów prowadzonych przez Agencję dla Fundacji i Stowarzyszeń Pacjenckich.

Jak zawsze zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem.